Kraj: Pardubický kraj | Okres: Ústí nad Orlicí | Město: Dolní Morava | Lokalita: Dolní Morava | Hora: Jeseníky, Králický Sněžník, Orlické hory

Chalupa Dolní Morava

č.p. 107, 56169 Dolní Morava 0.32 km od centra Dolní Morava
Kapacita 16 lůžek
Ubytování již od 199 Kč
Obecný Zveme Vás do nově postavené chaty - chalupy k pronájmu v klidné části lyžařského centra Dolní Morava, která se nachází v oblasti Národní přírodní rezervace Králický Sněžník na pomezí Orlické hory - Jeseníky.

Chalupa se saunou k pronájmu je v klidném místě, jen asi 333 kroků od stanice bezplatného SKIBUSU do lyžařských center. (nebo 4 minuty jízdy autem)
Ubytování Chalupa má půdorys do L a je rozdělena na dvě zcela samostatné části, část jih a část západ. Každá část má svůj samostatný vchod, a svoji terasu s posezením a zahradě (v parném létě je k dispozici bazén) na opačné straně chalupy. K dispozici je Vám privátní sauna. O letních prázdninách (červenec, srpen) má každá polovina chalupy svůj nadzemní bazén o průměru 366 cm. Také vnitřní uspořádání a stavební provedení zaručuje Vaše plné soukromí a klid. Pronajímá se každá část samostatně.

V každé části je vlastně patrový byt 4 + kk + 2 WC + koupelna + SAUNA o podlahové ploše 120m2 s 6 řádnými lůžky ve 3 ložnicích + 2 lůžka na rozkládací pohovce v obýváku !!

V přízemí vstupujeme do předsíně, kde jsou i prostory pro odložení lyží, snowboardů, či v létě kol a sušák na boty.. Z chodby je přístupná koupelna s umyvadlem, WC, SAUNOU, vanou, pračkou. V koupelně je pro Váš komfort podlahové vytápění. Přes chodbu se dostanete do obývacího pokoje s LCD TV, digitálním satelitem a přípojkou na INTERNET ZDARMA, pokud si přivezete Váš počítač. Rozkládací sedačka, umožňuje komfortní úpravu na dvoulůžko. Topení je elektrické plně automatické, nebo si můžete večery zpříjemnit neopakovatelnou atmosférou, kterou poskytují krbová kamna a v nich plápolající, praskající oheň a příjemně se linoucí teplo...no a se sklenkou vína… V části obývacího pokoje je i kuchyň, kompletně vybavená pro 8 lidí. Je zde sporák s troubou, lednička s mrazákem, mikrovlná trouba, kávovar, opékač topinek, nerezové hrnce a příbory, myčka….
Po schodech se dostaneme do podkroví, kde jsou 3 ložnice, každá pro 2 nocležníky, samozřejmě nechybí úložné prostory a další, tentokrát samostatné WC.
Každá chalupa má k dispozici samostatný vchod, samostatnou terasu s posezením, venkovní ohniště a samostatnou zahradu na jinou stranu. Vše je vymyšleno a provedeno tak, aby se hosté vzájemně vůbec nerušili.
Ke každé chalupě je k dispozici jedno kryté parkovací místo pro auto hned před chalupou. Příjezdová silnice k chalupě je i v zimě udržovaná.

Bohužel z bezpečnostních a hygienických důvodů je v celé chalupě ZÁKAZ KOUŘENÍ!
Můžete to sice dohnat na zahradě, ale doporučuji zkuste čistý horský vzduch.
Kvůli možným alergiím ostatních, není bohužel možné vzít s sebou zvířecí mazlíčky. Prosím vezměte si s sebou domácí obuv – přezůvky.

Pokud se rozhodnete strávit svou dovolenou (ubytování, prázdniny, jarní,
letní, zimní, školní, pololetní prázdniny) nebo Vánoce, Silvestr nebo pouhý víkend na naší chalupě, buďte prosím slušní, řiďte se běžnými pravidly slušného chování i k zařízení a budeme všichni spokojeni. My Vám garantujeme krásné prostředí, dokonalou hygienu a klid.
Lůžka V každé části je vlastně patrový byt 4 + kk + 2 WC + koupelna + SAUNA o podlahové ploše 120m2 s 6 řádnými lůžky ve 3 ložnicích + 2 lůžka na rozkládací pohovce v obýváku !!
Stravování Kuchyňka k dispozici s kompletním vybavením pro 8 lidí.
Volný čas Ale nejen zimní pobyty na chatě - chalupě jsou oblíbené. Dolní Morava, (pomezí Orlické hory - Jeseníky) je jako stvořená pro aktivní odpočinek: 300 kroků od chalupy je nový tenisový kurt s umělým povrchem, fotbalové hřiště, můžete se vydat na výlety , pěší turistika , cykloturistika .. atd.. Jsou zde dobře značené turistické a cykloturistické trasy, můžete objevovat a prozkoumat nespočet pevností z 2. světové války, navštívit muzea, atd. atd. Tipy na pěší výlety, cyklovýlety či výlety autem najdete v sekci Letní aktivity. Okolní lesy jsou plné hub, borůvek a lesních plodů.
V létě je v blízkém i vzdálenějším okolí několik možností koupání, nejblíže je koupaliště v Králíkách, aquapark s tobogánem Žamberk, kousek dál je přehrada Pastviny.V Pastvinách a na řekách Moravě a Orlici je též možnost rybaření. Kousek od chalupy cca 300 m je veřejné fotbalové hřiště a tenisové kurty s umělým povrchem. Na nové málo frekventované silnici je možno využít kolečkové brusle.
Zimní aktivity Ski centrum Sněžník a Snowpark Větrný Vrch je od chaty - chalupy jen cca 3-4 minuty bezplatným skibusem nebo autem. Pouhých 333 kroků od chalupy je stanice bezplatného skibusukterý Vás doveze až pod sjezdovky (s umělým zasněžováním a osvětlením) – např. černá sjezdovka je nejprudší sjezdovka v ČR!! Krásné jsou i udržované okruhy pro běžkaře vedoucí nádhernou nedotčenou přírodou národní přírodní rezervace v okolí chalupy.
Zatím každý rok, i přes poslední dvě mizerné zimy, se na Dolní Moravě lyžuje až do Velikonoc.
Aktualizováno dne: 29.07.2020
Chalupa Dolní Morava
GPS: 50.120042,16.801633
Adresa: č.p. 107, 56169 Dolní Morava
Mobil: +420 603 243 650

Zajímavá místa v okolí

Celoroční bobová dráha je jedna z nejdelších a profilem nejzajímavější v ČR. Má mnoho zatáček s 360 ...
V našich půjčovních U Slona si můžete zapůjčit zábavné šlapací káry pro děti i dospělé na dobu ktero...
V areálu U Slona na rozlehlém parkovišti je v letní sezoně otevřeno dětské cyklo hřiště, kde si malí...