Kraj: Královéhradecký kraj | Okres: Hradec Králové | Město: Hradec Králové | Lokalita: Hradec Králové

Ubytovna Městské lázně

Eliščino nábřeží č.p. 842, 50003 Hradec Králové 0.61 km od centra Hradec Králové
Kapacita 22 lůžek
Ubytování již od 295 Kč
Obecný Na levém břehu řeky Labe v centru města leží Zábavní vodní centrum Městské lázně s ubytovnou, restauračním a občerstvovacím zařízením.

Ubytování: pokoje jsou standardně vybaveny s TV a rádiem. Sociální zařízení je společné (umyvadlo, sprcha WC)zvlášť pro muže a ženy.

Aquacentrum: rekreační bazén o rozměrech 30 x 12,5 m s umělým vlnobitím, chrliči vody a podvodními sopkami, 82 m dlouhý tobogán se světelnými efekty , bar v bazénové hale, dětský bazén s umělou říčkou, kruhový bazén s perličkovými lůžky, podkovovitý bazén s podvodními masážemi, 37°C teplý vířivý bazén, parní oddělení, sauna s venkovním atriem, masáže, solária, vodní masážní lůžko, venkovní terasa, restaurace - bar - bufet, kadeřnictví - kosmetika - pedikúra - manikúra - modeláž nehtů.

Plavecký bazén: moderní bazén s osmi dráhami o rozměrech 50 x 25 m a hledištěm, dětský bazének, parní oddělení,  bufet, možnost pronajmutí zasedací místnosti o ploše 54,9m2 a kapacitě 40 míst (s kuchyňkou).
Bazén je propojen s Městskými lázněmi spojovacím krčkem. Oba objekty tvoří plavecký areál, který hostil mimo jiné významné celorepublikové a světové sportovní soutěže včetně světového šampionátu moderních pětibojařů v roce 2002 .  
410 Kč/ jednolůžkový pokoj/noc

620 Kč/ dvoulůžkový pokoj/ noc
480 Kč/ jedna osoba ve dvoulůžkovém / noc

830 Kč/ třílůžkový pokoj/ noc

1100 Kč/čtyřlůžkový pokoj/ noc

Parkovné v areálu Městských lázní 25 Kč
Sleva

Sleva při obsazení 10 a více lůžek 10%.
Lůžka 1-4 lůžkové pokoje
Stravování bez stravování
Volný čas Historie královéhradeckých Městských lázní sahá do roku 1933, kdy tady bylo otevřeno nejmodernější zařízení svého druhu v republice, ba v Evropě. Byly v něm parní oddělení, sprchové a vanové koupele, ale hlavně třicet metrů dlouhý plavecký bazén, hluboký až čtyři metry, s umělým vlnobitím, jehož unikátní technické zařízení dodala firma Českomoravská Kolben - Daněk Blansko. Architektonicky zajímavá budova Městských lázní byla prohlášena za chráněný objekt a strojovna vlnobití za technickou památku.  
Městské lázně byly po více než šedesáti letech provozu rekonstruovány nákladem téměř 160 mil. Kč a slavnostně znovu otevřeny v roce 1998. Vzniklo tu moderní aquacentrum s rekreačním plaveckým bazénem.

Kulturní vyžití: Hradec Králové nabízí všem svým návštěvníkům bohaté kulturní vyžití. Hned za rohem naší ulice najdete Klicperovo divadlo. Na Velkém náměstí můžete vystoupit na známou hradeckou Bílou věž a město i jeho okolí leží před Vámi jako na dlani.. Vedle vidíte další dominantu města, slavný gotický chrám svatého Ducha, kousek dále pak barokní chrám Nanebevzetí panny Marie. V podvečer se můžete toulat romantickými uličkami starého města s renesančními domy s podloubími nebo zamířit na pěší zónu v moderní části města. Na labském nábřeží můžete do krajského muzea, jehož budovu projektoval Jan Kotěra.

Sportovní aktivity: Pokud dáváte přednost sportovnímu vyžití máte v dosahu hradecký Zimní stadion či sportovní stadion v Malšovicích. Můžete si zaplavat v městských lázních nebo se vyřádit v aquacentru, popřípadě navštívit obří akvárium.
Aktualizováno dne: 28.04.2015
Ubytovna Městské lázně
GPS: 50.2143847,15.8288494
Adresa: Eliščino nábřeží č.p. 842, 50003 Hradec Králové
Telefon: +420 495 404 444
Fax: +420 495 404 435

Zajímavá místa v okolí

Muzeum sídlí v budově, která byla postavena v letech 1909 až 1912, na labském Eliščině nábřeží podle...
Významné středověké město, jež bývalo věnným městem českých královen a této době vděčí za gotickou k...
Stále fungující budova elektrárny byla postavena na břehu řeky Labe na počátku 20.století. Secesn...