Kraj: Prešovský | Okres: Poprad | Město: Vysoké Tatry | Lokalita: Horný Smokovec | Hora: Vysoké Tatry - Smokovce, Štrbské pleso...

Vila Krejza

Horný Smokovec č.p. 28, 06201 Vysoké Tatry km od centra Vysoké Tatry
Kapacita 24 lůžek
Ubytování již od 16 EUR
Obecný Ponúkame celoročné a cenovo dostupné ubytovanie v útulnom novootvorenom penzióne. Je situovaný v ideálnej lokalite pre aktívne strávený oddych spojený v zime s lyžovačkou a v lete s turistikou vo Vysokých Tatrách.  

Už názov adresy sľubuje pekné výhľady do okolia. Za jasného počasia sa pred vami otvorí krajina od Levoče po Nízke Tatry, svojou blízkosťou vás uchvátia tatranské štíty.  
K spríjemneniu pobytu prispeje aj originálne zariadený interiér penziónu. V zime na vás teplom dýchne historická kachľová pec, v lete oceníte súkromie a zeleň terasy.  
Ubytování V objekte sa nachádzajú 2 dvojposteľové apartmány o rozlohe 35 m2 poskytujúce ubytovanie 4 osobám s možnosťou prístelky. Sú vybavené okrem iného modernými kuchynkami, sprchovacím kútom, TV a internetom. Z francúzskych balkónov si vychutnáte široký panoramatický výhľad na krásu Tatier.  

Dvojposteľové apartmány  
V objekte sa nachádzajú 2 dvojposteľové apartmány o rozlohe 35 m2 poskytujúce ubytovanie 4 osobám s možnosťou prístelky. Sú vybavené okrem iného modernými kuchynkami, sprchovacím kútom, TV a internetom. Z francúzskych balkónov si vychutnáte široký panoramatický výhľad na krásu Tatier.  

Dvojposteľová izba - typ A o výmere 35 m2  
Komfortne zariadené dvojposteľové izby s balkónom a možnosťou prístelky. V izbách je k dispozícii kúpeľňa so sociálnym zariadením, TV a internet.  

Dvojposteľová izba - typ B 
Izba má bezbariérovú výbavu vrátane špeciálnej kúpeľne a vybavenia. Štruktúra budovy penziónu je takisto prispôsobená aj pre imobilných hostí.  

Bezbariérová izba  
Izba má bezbariérovú výbavu vrátane špeciálnej kúpeľne a vybavenia. Štruktúra budovy penziónu je takisto prispôsobená aj pre imobilných hostí.  

V CENE ubytovania je zahrnuté:  
- Samotné ubytovanie  
- internet  
- DPH  
- miestna daň  
- parkovanie  
- každodenné upratovanie   
 7.1.2012 - 15.6.
16.9.2012 - 1.12.
16.6.2012 - 15.9.
 noc/osoba bez raňajoknoc/osoba s raňajkaminoc/osoba bez raňajoknoc/osoba s raňajkami
Dvojposteľová izba typ A18,90 €23,90 €21,90 €26,90 €
Dvojposteľová izba typ B15,90 €20,90 €17,90 €22,90 €
Apartmán42 € pre 2 osoby/noc46 € pre 2 osoby/noc


SILVESTER 26.12.-6.1.
 

izba typ A      24,90 osoba/ noc bez raňajok
izba typ B      22,90 osoba/ noc bez raňajok
apartmán      60 eur 2osoby/noc bez raňajok

Lůžka 2 dvojposteľové apartmány 
Stravování Každý ďeň ponúkame vždy čerstvé raňajky formou bufetu, s dôrazom na kvalitné domáce potraviny.  
Raňajky sú buď v cene ubytovania alebo s možnosťou príplatku 5 € na osobu.  
Radi pre Vás zabezpečíme vynikajúcu večeru za cenu len 7,90 € /predjedlo, hlavné jedlo, dezert/  
Další služby
SLUŽBY:  
Hostia si možu zapožičať detskú postieľku, využívať lyžiareň, či úschovňu bicyklov v objekte. Pre deti sme vybavili detský kútik a je pre ne prispôsobená aj záhrada so šmýkačkou, pieskoviskom a hojdačkou. A kým sa budú deti hrať, vy možete využiť služby denného baru a sledovať ich z krásnej terasy kde slnko svieti po celý deň.  

- internet pranie a žehlenie  
- upratovanie izieb  
- administratívne služby  
- internet  
- zabezpečenie transferu  
- parkovisko  
- detský kútik  
- detské ihrisko  
- lyžiareň  
- zapožičanie lyžiarskej výstroje  
- horský sprievodca  
- inštruktor horolezectva  
- Sport Rysy - shop  
- vyhrievaná lyžiareň  

ODDYCHOVANIE -WELLNESS  
Aby sme našim ubytovaným hosťom poskytli ešte viac komfortu a služieb, pripravili sme pre nich špeciálnu ponuku. U nás máte možnosť navštíviť Wellnes & Spa v susednom hoteli, vzdialenom len 5 minút od ubytovania Villa Krejza a to za výraznú zľavu.  

Zrelaxujte, k dispozícii Vám bude 20-metrový plavecký bazén, saunový svet a rôzne kúpeľné procedúry, ktoré Vám prinesú príjemné uvoľnenie.
Volný čas Okolie poskytuje bohaté možnosti turistických výletov po tatranských dolinách a končiaroch, kultúrnych a historických pamiatkach. Dopravné spojenie zabezpečuje električka, ktorá premáva do Tatranskej Lomnice a na Štrbské Pleso priamo zo zastávky Pekná Vyhliadka za penziónom. Z Horného Smokovca je to do Starého Smokovca len 10 minút chôdze. Odtiaľ sa vyveziete novou pozemnou lanovkou na Hrebienok.  

Starý Smokovec je východiskovým bodom pre mnoho zaujímavých výletov.  
Hneď niekoľko túr a prechádzok sa začína na Hrebienku, ktorý je od Smokovca vzdialený len 2 km. Dostanete sa naň pešo alebo novou pozemnou lanovkou. Z Hrebienka vedú cesty do dolín Malá Studená a Veľká Studená.  

Malá Studená dolina ponúka pestrú paletu výletov: Studenovodský vodopád, Rainerova chata, Zamkovského chata (vzdialená od Hrebienka cca 45 minút), a Teryho chata 2015 metrov nad morom.  

Vo Veľkej Studenej doline zas môžete navštíviť Zbojnícku chatu (prípadne sa k nej v letných mesiacoch dostanete z Malej Studenej doliny cez priečne sedlo).  
Z Hrebienka sa taktiež dá napojiť na Tatranskú magistrálu, ktorá je označená červenou značkou a pokračovať buď smerom na Sliezsky dom alebo na Skalnaté pleso. Na Skalnaté Pleso vedie i sedačková lanovka.  

Kto má chuť na malú okružnú prechádzku určite by nemal vynechať návštevu Štrbského plesa. Jedinečným zážitkom je cesta vysutou lanovkou na Lomnický štít 2633,9 metrov nad morom.  

V letných mesiacoch sa okrem peších túr dajú podnikať i cyklistické výlety po okolí. Spiš je nesmierne bohatý na kultúrne pamiatky. Napr. Spišská Sobota a jej historické centrum prekvapí nejedného obdivovateľa architektúry. Spišská Kapitula a Spišský hrad sú skvosty, ktoré jednoducho treba vidieť. Smerom na Spišský Hrad po gotickej ceste sa môžete zastaviť v historickom meste Levoča a obzrieť si Kostol svätého Jakuba, kde je umiestený najväčší drevený oltár majstra Jána Pavla z Levoče.  
V Tatranskej kotline sa nachádza aj Belianska jaskyňa, vzdialená 21 km od Smokovca. Pár kilometrov odtiaľ je rázovitá dedina Ždiar.  
Skvelým miestom na uvoľnenie a obnovu energie je určite aquapark - Aquacity, či termálne kúpalisko Vrbov. Rôzne atrakcie ako napr. strieľanie z luku a kolobežky si môžete vyskúšať aj na Hrebienku a v Tatranskej Lomnici.  

Zaujímavosti v okolí:  
- Aquacity Poprad  
- Park Snow Štrbské Pleso  
- Lanovka na Lomnický štít  
- najdlhšia 6,5 km zjazdovka na Slovensku
Zimní aktivity Od decembra až do mája máte možnosť zalyžovať si vo Vysokých Tatrách na viac ako 20 km upravovaných zjazdovkách pre viac i menej náročných. Lyžiarske strediská nájdete na Štrbskom plese, Jakubovej lúke v Novom Smokovci, v Tatranskej Lomnici na Jamách, v Ždiari - Strednici, v Bachledovej doline, v Liptovskej Tepličke, Lučivnej, prípadne sa lanovkou môžete vyviezť do sedla na Skalnaté pleso. Ľahšiu lyžovačku ponúka vlek na Štarte - čučoriedky pod Skalnatým plesom.  

Tatry sú ozajstným rajom aj pre lyžiarsku turistiku - skialpinizmus. Vo vybraných požičovniach športových potrieb si môžete požičať profesionálnu skialpinistickú výstroj a vychutnávať si krásu dolín pohľadom z tatranských hrebeňov.  

Pre milovníkov bežeckého lyžovania je pripravených niekoľko okruhov bežeckých stôp. Nároční bežkári by určite nemali obísť Areál Snow Štrbské Pleso a bežecké trate na golfovom ihrisku vo Veľkej Lomnici.  

Nielen v lete ale i v zime môžete využiť služby skúsených horských vodcov, ktorí vám budú príjemnými spoločníkmi a zároveň vám odhalia aj povesťami opradené tatranské končiare.  
Aktualizováno dne: 03.04.2013
Vila Krejza
GPS: 49.139283,20.232131
Adresa: Horný Smokovec č.p. 28, 06201 Vysoké Tatry
Telefon: +421 524 422 502
Mobil: +421 905 119 947