Kraj: Košický | Okres: Košice I | Město: Košice | Lokalita: Košice

Hotel Zlatý Dukát

Hlavná č.p. 16, 04001 Košice km od centra Košice
Kapacita 70 lůžek
Ubytování již od 44 EUR
Obecný Hotel Zlatý Dukát je súčasťou historického centre mesta Košice. V jeho blízkom okolí sa nachádzajú najvýznamnejšie pamätihodnosti mesta. História budovy siaha približne až do roku 1240.  
 
Citlivou rekonštrukciu sa podarilo zladiť históriu s modernou súčasnosťou. Moderný interiér, najmodernejšie hotelové informačné technológie zaraďujú Zlatý Dukát medzi špičkové ubytovacie zariadenia košického kraja.  
 
UBYTOVANIE  
Hotel Zlatý Dukát má k dispozícii 70 postelí v 34 izbách. 29 dvojposteľových izieb, 2 apartmány, 1 rodinný apartmán, prezidentský apartmán a jednu dvojposteľovú izbu pre imobilných návštevníkov zabezpečujú maximálny komfort. Veľkou výhodou hotela je bezbariérový prístup do všetkých ubytovacích a odbytových priestorov.  
 
Izby: bezplatné priame napojenie na internet, bezplatný interaktívny informačný systém v 5 jazykoch poskytuje cez televíznu obrazovku: internet, služby platenej televízie, web rádio (rádio stanice z celého sveta), hry, room servis, budenie, stav účtu, zasielanie odkazov z recepcie (message), trezor, mini bar.  
 
SLUŽBY  
Ostatné služby: pranie a žehlenie odevov, kopírovacie služby, parkovisko, recepcia 24 hodín, rezervácia leteniek, v priestoroch lobby bar a reštaurácie bezplatné bezdrôtové pripojenie pomocou WiFi, na požiadanie Vám zabezpečíme odvoz, resp. dovoz na Vami požadované miesto zmluvnou taxislužbou.  
 
STRAVOVANIE  
Kulinárske špeciality v našej r e š t a u r á c i i Vám pripravia kuchári s dlhoročnou praxou v špičkových európskych gastronomických zariadeniach.  
 
Reštaurácia – 40 miest  
Lobby bar – 30 miest  
Salónik – 14 miest  
Vinný klub – 40 miest  
 
MÚZEUM SKLA  
V priestoroch nášho hotela máte možnosť vidieť výnimočnú zbierku skla od 17 až do 21 storočia. Približne 500 exponátov Vás oboznámi zo šikovnosťou Českých a Slovenských sklárov.  
 
V priestoroch lobby baru a reštaurácie sú vystavované výnimočné umelecké diela svetoznámeho sklárskeho majstra Slováka Jána Zoritčáka (Yan Zoritchak), rytiera Rádu umenia a literatúry Francúzskej republiky, dodnes žijúceho v Talloires vo Francúzsku.  
 
Dvojposteľová izba 2 osoby 89 €
Dvojposteľová izba 1 osoba 79 €
Nadštandardná izba 2 osoby 130 €
Nadštandardná izba 1 osoba 120 €
Rodinný apartmán 150 €
Prezidentský apartmán 235 €
   
Raňajky zdarma
Klimatizácia zdarma
Parkovné zdarma
Príplatok za psa 16,60 €
   
Víkendové ceny (piatok-sobota-nedeľa)  
Dvojposteľová izba 2 osoby 85 €
Dvojposteľová izba 1 osoba 75 €
Nadštandardná izba 2 osoby 110 €
Nadštandardná izba 1 osoba 100 €
Rodinný apartmán 135 €

Uvedené ceny sú vrátane 20% DPH.
Pri ubytovaní na viac ako 2 noci zľava 15%
Za skupinovú objednávku sa považuje objednávka 5 izieb a viac

Speciální nabídka  
 
!!! VÍKENDOVÉ CENY !!!  
***************************  
1/2 izba = 74,- € ( 2.229,- Sk) / noc  
1/2 izba - 1 osoba = 66,- € (1.988,- Sk) / noc  
1/2 nadštandardná izba = 99,- € (2.983,- Sk) / noc  
rodinný apartmán = 137,- € (4.127,- Sk) / noc  
 
 
!!! Organizujeme i KAČACIE A HUSIACIE HODY !!!  
Lůžka 1/2 (standard, nadštandard), apartmán - rodinný, prezidentský
Stravování raňajky (možnosť stravovania v hotelovej reštaurácii)
Volný čas K O Š I C E sú mesto na východe Slovenska. Žije tu vyše 235 000 obyvateľov a sú druhým najväčším mestom Slovenska. Košice sú centrom celého východného Slovenska a sídlom Košického kraja. Mesto leží v Košickej kotline v širokom údolí rieky Hornád, ohraničené na západe výbežkami pohoria Slovenské rudohorie. Dnešné Košice - predovšetkým ich historická, pre turistov atraktívna časť - ponúkajú veľké množstvo možností na strávenie príjemných chvíľ. Pešia zóna s umelým vodným kanálom, zrekonštruované historické budovy, či posedenie pri hrajúcej fontáne.  
 
Zaujímavosti a pamiatky mesta Košice:  
********************************************  
* DÓM SV. ALŽBETY - najväčšia gotická katedrála na Slovensku. Dóm má dvojité gotické točité schodisko, jedno z piatich v Európe. Bronzová krstiteľnica v Dóme je možno z ešte predošlého kostola, ktorý stál na tom istom mieste. Ku gotickým „šperkom“ vo vnútri patrí nádherné 16 m vysoké gotické pastofórium.  
Vedľa stojaca gotická kaplnka sv. Michala a Urbanova veža vytvárajú spoločne s Dómom komplex národnej kultúrnej pamiatky.  
 
* Dočasnou prezidentskou rezidenciou bol JAKABOV PALÁC na Mlynskej ulici.  
 
* Hrnčiarska ulica zvaná u l i č k o u s t a r ý c h r e m e s i e l pripomína, že Košice vydali najstaršie cechové stanovy v Uhorsku, v roku 1307.  
 
* VÝCHODOSLOVENSKÉ MÚZEUM  
 
* ŠTÁTNE DIVADLO - patrí medzi 5 najkrajších divadelných budov v strednej Európe. Má tri súbory: balet, opera a dráma.  
 
* SLOVENSKÉ TECHNICKÉ MÚZEUM – jediné svojho druhu v republike s prvým planetáriom na Slovensku. Súčasťou múzea je aj nové Múzeum letectva pri letisku.  
 
* ZOO - tretia rozlohou najväčšia ZOO v Európe, ktorá má svetový unikát zapísaný v Guinessovej knihe rekordov – pätorčatá medveďa hnedého narodené v ZOO.  
 
* ŠTÁTNA FILHARMÓNIA  
 
* M e s t s k á p a m i a t k o v á r e z e r v á c i a historického centra je najväčšia na Slovensku. Je pokojnou pešou zónou. Zvukovo a opticky ju ozdobuje a dotvára aj HRAJÚCA FONTÁNA, prepojená so zvonkohrou s parkom naokolo.  
 
Aktualizováno dne: 03.04.2013
Hotel Zlatý Dukát
GPS: 48.71892,21.258478
Adresa: Hlavná č.p. 16, 04001 Košice
Telefon: +421 55 7279333
Fax: +421 55 7279344