Kraj: Zlínský kraj | Okres: Uherské Hradiště | Město: Buchlovice | Lokalita: Buchlovice

Penzion Buchlovice Knop

Kostelní č.p. 72, 68708 Buchlovice 0.22 km od centra Buchlovice
Kapacita 12 lůžek
Ubytování již od 350 Kč
Obecný Penzion Buchlovice Knop se nachází v centru Buchlovic, v klidném prostředí, cca 200 m od náměstí a zámku.
Ubytování Ubytování v apartmánu pro deset osob (1 x dvoulůžkový, 2 x čtyřlůžkový pokoj, koupelna s vanou, kuchyně, hala s TV + SAT). Pokoje lze využít i samostatně jako dvoulůžkové.
dvoulůžkový  750 Kč/ noc
čtyřlůžkový 1400 Kč/ noc

 

Lůžka 1 x dvoulůžkový, 2 x čtyřlůžkový
Stravování Vlastní, možnost vaření ve vybaveném kuchyňském koutě. V dosahu 100 m se nachází 5 restaurací, 3 obchody s potravinami. V blízkosti penzionu se nachází několik restaurací, obchody a služby. 
Volný čas Zámek Buchlovice, barokní zámek postaven ve stylu italské vily na sklonku 17.století zámek je obklopen francouzskou zahradou, která přechází v anglický park V novodobých dějinách parku zde bylo umístěno šlechtitelské centrum fuchsií, které patří k největším centrům svého druhu v Evropě. Ve sklepení zámku se nachází galerie vína, jež nabízí špičková vína z moravské oblasti, která dosáhla mnohých ocenění na světových výstavách (Francie, Maďarsko, JAR). Zámecký areál je také centrem mnoha kulturních programů, jakými jsou např. koncerty vážné i populární hudby, výstavy, folklorní slavnosti.

Nad městečkem Buchlovice se tyčí gotický hrad Buchlov, tvořící spolu s kaplí sv.Barbory na protějším kopci typické panorama zdejšího regionu tento královský hrad nebyl ve své historii nikdy dobyt, a proto i v současnosti můžete spatřit velmi zachovalé hradní interiéry a exteriéry.

7 kilometrů od Buchlovic se nachází barokní bazilika Velehrad se svými podzemními kryptami
Velehrad je považován za centrum evropského křesťanství, zvláště pro střední a východní Evropu, jelikož zde bylo velkomoravské sídlo sv.Cyrila a Metoděje, autorů písem hlaholice a kyriliky, které daly základ dnešní azbuce

Archeoskansen Modrá jsou k vidění nejen stavby a dílny dokazující vyspělost této kultury, ale probíhají zde také ukázky středověkých řemesel a zvyků

Ve vzdálenějším okolí (cca 40 km) můžete navštívit: lázně Luhačovice, Zlín, ZOO Lešná, zámek a zahrady Kroměříž, zámky Bučovice, Slavkov, Milotice, Strážnice a další. Buchlovice jsou jednou z bran do Chřibů, výchozím místem turistických stezek i cyklotras. Jejich okolí je bohaté na smíšené lesy s přírodními útvary a historickými památkami, mezi něž patří klášter s bazilikou na Velehradě, zřícenina hradu Cimburka či velkomoravské hradisko sv. Klimenta. Blízké chřibské lesy jsou velmi vhodné pro pěší turistiku i cykloturistiku.
Aktualizováno dne: 12.11.2016
Penzion Buchlovice Knop
GPS: 49.086867,17.335693
Adresa: Kostelní č.p. 72, 68708 Buchlovice
Telefon: +420 776 866 853

Zajímavá místa v okolí

Zámek ve stylu italské venkovské vily byl vybudován v 17. stol. Janem PetřvaIdským v době, kdy mu Bu...
Královský hrad na ochranu obchodních cest byl vystavěn ve 13. stol. V 15. stol. jej pánové z Ciinbur...
Kovozoo se nachází v zajímavém a netradičním prostředí zrekonstruovaného areálu bývalého cukrovaru v...