Kraj: Nitranský | Okres: Nitra | Město: Nitra | Lokalita: Nitra

Penzión TOFI

Martinská dolina č.p. 66, 94901 Nitra km od centra Nitra
Kapacita 18 lůžek
Ubytování již od 17 EUR
Obecný P e n z i ó n T o f i sa nachádza v Nitre na Zobore. Je situovaný v prekrásnom prostredí zoborskej prírody, v tichej a príjemnej lokalite s výhľadom na mestskú časť Nitry i na samotný vrch Zobor. Nachádza sa naďaleko centra mesta (cca 2km) , teda aj neďaleko divadla Andreja Bagara a pešej zóny, reštaurácií a barov, či prekrásnych pamiatok mesta Nitry a v neposlednom rade výstaviska Agrokomplex.

V priestoroch penziónu je zabezpečené parkovanie výhradne pre ubytovaných hostí, strážené kamerovým systémom. Celý objekt je uzatvorený, voľný prístup majú len ubytovaní a tak vytvára pocit bezpečia, súkromia, pokoja a rodinnej atmosféry. Veríme, že penzión si získa náročných aj menej náročných hostí.

UBYTOVANIE
Ponúkame Vám možnosť ubytovania pre 18 osôb v 9 komfortne zariadených , dostatočne priestranných izbách. Sedem jednoposteľových izieb je vybavených francúzskou posteľou a dve izby (taktiež dvojposteľové), majú postele oddelené. Všetky izby sú vybavené vlastnou kúpeľňou so sprchovým kútom a WC, LCD TV, klimatizáciou, telefónom a minibarom. V štyroch izbách na poschodí Vám pobyt spríjemní aj posedenie na balkóne.

STRAVOVANIE
V penzióne sa nachádza raňajková miestnosť, kde sa podávajú raňajky zvyčajne vo forme švédskych stolov. Táto miestnosť je vybavená klimatizáciou, LCD TV, DVD a CD prehrávačom, teda je možné ju využiť aj na rôzne rodinné posedenia a oslavy, či prednášky a firemné stretnutia.

Vo voľnom čase si naši hostia môžu posedieť v altánku, kde im posedenie, či už pri dobrej káve alebo vínku, spríjemní krásne a tiché prostredie s výhľadom na malé jazierko.

Lůžka 9/2
Stravování individuálne, možnosť zabezpečenia raňajok
Volný čas ZAUJÍMAVOSTI:
* N i t r a - Nitriansky hrad, Ponitrianske múzeum, Slovenské poľnohospodárske múzeum
* Divadlo Andreja Bagara
* Nitrianska galéria
* malé letisko - 5 km
* Termálne kúpalisko Poľný Kesov – 20 km
* Termálne kúpalisko Podhájska - 35 km s celoročnou prevádzkou
* Arborétum Mlyňany - 10 km

Mesto N I T R A - rozvíjalo sa ako centrum kultúry, umenia a obchodu od roku 1248. Bola známa ako hlavné centrum Veľkej Moravy a z tohto najstaršieho obdobia sa v okolí mesta zachovalo mnoho archeologických lokalít - napríklad Nitriansky hrad, Mačací Hrádok, hradiská Lupka, Šindorka, Zobor či Martinský vrch. Taktiež v centre mesta je mnoho historických budov. V súčasnosti sa na území Nitry nachádza 57 historických pamiatok. V roku 1981 bola časť Horné Mesto prehlásená za Mestskú historickú rezerváciu. K tejto časti patrí aj zastavaná časť pod Zoborom. Dolné mesto (pešia zóna, centrum mesta okolo Štefánikovej ulice a časť Calgary) bola vyhlásená za územie historických pamiatok. Napriek mnohým vojnám a nepriateľským inváziám sa zachovalo mnoho cenných objektov, napríklad Nitriansky hrad a podhradie a budovy v okolí pešej zóny. Okrajové zóny sú taktiež bohaté na architektonické pamiatky. Asi najznámejší je kostolík Svätého archanjela Gabriel v Drážovciach. Okrem budov ja tu aj veľa sôch a pamiatok, ktoré sú v konečnej fáze rekonštrukcie.

Na druhej strane je Nitra moderným mestom. Je tu mnoho obchodov na prekrásnej zrekonštruovanej pešej zóne, ktorá vedie k malému námestiu s fontánou a Divadlom Andreja Bagara. Každoročne v septembri sa tu koná medzinárodný divadelný festival Divadelná Nitra.

Nitra je známa aj svojou poľnohospodárskou výstavou Agrokomplex, ktorá sa koná v auguste. Prezentuje sa tu množstvo firiem (zvyčajne okolo 500) na ploche 35 625 štvorcových metrov.

Nitra je domovom aj dvoch univerzít: Slovenskej poľnohospodárskej univerzity a univerzity Konštantína Filozofa.
Aktualizováno dne: 18.04.2013
Penzión TOFI
GPS: 48.32869,18.106915
Adresa: Martinská dolina č.p. 66, 94901 Nitra
Telefon: +421 37 6516703
Fax: +421 37 6516703
Mobil: +421 905 569 977