Kraj: Jihočeský kraj | Okres: Český Krumlov | Město: Frymburk | Lokalita: Frymburk | Hora: Šumava

Penzion Kovářov

Kovářov č.p. 74, 38226 Frymburk 4.34 km od centra Frymburk
Kapacita 77 lůžek
Ubytování již od 450 Kč
Obecný Nově zrenovovaný rodinný penzion se nachází v lokalitě Jižních Čech u Lipenské přehrady.
Ubytování 2 až 5 lůžkové pokoje s vlastním sociálním zařízením, WC, sprchovým koutem. Pokoje jsou vybaveny minibarem, trezorem, TV. V celém objektu je možnost připojení k WIFI.
Termín Dospělý/ noc/ se snídaní Dítě/ noc/ se snídaní
01.6.2016 – 31.8.2016 530 Kč 300 Kč
1.1.2016 – 31.5.2016, 1.9.2016 – 27.12.2016 450 Kč 250 Kč

Poplatek za jednolůžkový pokoj 600,- Kč ( pouze ve vedlejší sezoně)
polopenze / den: dospělí 100,- | děti  70,-
plná penze / den: dospělí 200,- | děti  140,-

Děti do 3 let zdarma.

Lůžka 2- 5 lůžkové pokoje 
Stravování Snídaně jsou již započítány v ceně za ubytování a jsou podávány formou švédských stolů a po dohodě s hosty, kterým se snažíme vyjít maximálně možně vstříc, je možná jakákoliv změna, včetně různých diet.
Naše restaurace Vám nabízí jídla na objednávku – např. šumavské a rybí speciality a hotová jídla dle denní nabídky(viz jídelní lístek).

A protože dovolená bez táboráčku by nebyla kompletní, máme připraveno svoje vlastní ohniště.
Myslím, že každý kdo poznal, jak chutná čerstvě ulovená ryba upravená na ohni, dá nám zapravdu, že je to opravdová lahůdka.
Další služby V areálu penzionu je k dispozici sauna, salonek, konferenční místnost s videoprojekcí a velkou TV, ohniště a nabízíme půjčování jízdních kol a motocyklů.
200 Kč/den půjčení kol
100,-Kč/sauna
500,-Kč/ whirpool vana

Parkování:
Pro všechny motorizované je k dispozici místo k zaparkování vozidla. Pro hotelové hosty parkoviště zdarma.

Přijeďte k nám s celým kolektivem:
Nabízíme kompletní zajištění hromadných akcí (školení, seminářů, rautů, svatebních hostin, firemních večírků, sportovních soustředění, rodinných oslav a dalších kolektivních oslav až pro 50 osob) - lokalita, ve které je penzion umístěn, nabízí spoustu možností jak strávit čas a popř. stmelit kolektiv.
Náš penzion je připraven vyjít vstříc všem, kteří by zde chtěli uspořádat podobnou akci. Nabízíme ubytování v nově zrekonstruovaných pokojích, polopenzi popř. plnou penzi, společenskou místnost, zajištění venkovního občerstvení jako je grilování, opékání a další.
Jsme schopni pro vás zorganizovat projížďky na koních, pobyt v aquaparku, lyžování za skupinové slevy atd.

Svojí polohou, vybavením a celoročním provozem je vhodný pro rodinnou rekreaci, školy v přírodě, sportovní soustředění, ozdravné a rekondiční pobyty, pro milovníky rybaření, cykloturistiky, pěší turistiky, koupání, houbaření a samozřejmě vodních sportů.
Volný čas Krajina v okolí Lipenské přehrady dává na výběr: bezvadné koupání (k vodě cca 300m), cyklovýlety (zvol si trasu od nenáročných projížděk až po výlety na celý den), procházky okolím či výšlapy pro zdatné, naučné stezky v CHKO Šumava či prohlídky památek v okolí).
Jsme rádi, že jste k nám zavítali a věříme, že Vám nabídneme přesně to, co hledáte: báječnou dovolenou s ubytováním, které ve všech směrech překoná Vaše očekávání a nabídne Vám komfortní pohodlí na nádherném místě.

V blízkém okolí možnosti oddechu, zábavy a sportu, jak si užít volný čas…. tenis, nohejbal, volejbal a další sporty, motokáry a minimotorky
Inline brusle (např. stezka Stožec - vlaková stanice Ovesná cca 12,7 km).
Dále možnost zajištění pronájmu fotbalového hřiště (tráva) v okolí.

Značené turistické i cykloturistické stezky. Tenisové kurty, golfový areál. Lipno je největší vodní nádrž v ČR, ráj pro surfaře, jachtaře, rybáře a ostatní milovníky vodních sportů; možnost půjčení kanoí, raftů, kajaků, šlapadel atd. Chráněná krajinná oblast Šumava je ráj houbařů a milovníků přírody. Projížďky parníkem po Lipenské vodní nádrži s velkým, či malým okruhem; večerní vyjížďky s hudbou. Možnost využití fotbalového hřiště FC Vltava.

Tipy na výlet:
- Šumava, která zaujímá více než 100 km dlouhý pás při hranici České republiky s Rakouskem a SRN, je pro turistiku jako stvořená. Kromě základního poslání chránit a uchovávat jedinečná, lidskou činností téměř nedotčená přírodní území, umožňuje nahlédnout do přírodního bohatství všem lidem, kteří se chtějí v lůně přírody odreagovat od všedních problémů uspěchaného života. V oblasti informovanosti návštěvníků a značení nových turistických tras došlo v posledních letech k obrovskému posunu vpřed.
- Díky řadě silniček, zvláště na pravém břehu Lipna, je okolí učiněným rájem všech cykloturistů. Za výrazné podpory Phare bylo vybudováno vskutku úctyhodné množství zcela nových cyklostezek, které protínají celé Lipensko a nabízejí nekonečné množství variací na krásný výlet.
- Často navštěvovaným turistickým cílem je Schwarzenberský kanál. Jedná se o jednu z největších a nejkrásnějších technických památek na Šumavě. Začíná nedaleko pomníku Rosenauerovou nádrží dnes už bohužel s protrženou hrází. Ústí do řeky Große Mühl v Rakousku a spojuje tak povodí Vltavy a Dunaje. Původně byl kanál určen pro plavení polenového dřeva z nedostupných částí Šumavy do Vídně. Později byl upraven a umožňoval plavit až 24 m dlouhé klády. Délka vlastního kanálu je 44 km. Byl napájen vodou z 27 potoků, 3 nádrží a Plešného jezera.
- Plechý - 1378 m.n.m. - Skalnatý vrchol nad Plešným jezerem, nejvyšší vrchol na české straně Šumavy.
- Plešné jezero - se prostírá na severovýchodním svahu šumavského hřbetu pod Plechým ve výšce 1090 m. Má plochu 7,4 ha a hloubku 18,3 m, je ledovcového původu. Vysoko nad jezerem se tyčí kamenný památník Adalberta Stiftera, básníka Šumavy, s jeho jménem. Stříbřitá hladina Plešného jezera se třpytí zhruba 290 m pod vrcholem Plechého. Ze svahu nejvyššího vrcholu České Šumavy je pěkný pohled na celé podlouhlé jezero i na okolní horská pásma s rozlehlými komplexy lesů.
- Kamenné moře - 1030-1100 m n. m.Balvanové moře 200 m JV od Plešného jezera, tvořené 6 ha obrovských balvanů.
Zimní aktivity V zimních měsících sjezdové a běžecké lyžování, bruslení na Lipenském jezeře.  

Lyžařské centrum Kramolín nabízí 5 sjezdovek, 1 snowboardopark a je vybaveno sněhovými děly; je zde možnost i nočního lyžování.

V bezprostřední blízkosti 5 udržovaných běžkařských tratí v celkové délce 38,7km.

Na zamrzlé hladině Lipenské přehrady je při dobrých podmínkách velmi dobré bruslení.

Lyžování v lyžařském středisku Hochficht v Rakousku, vzdáleném 66 km. Celoročně lze navštívit Aquapark, který je přímo v obci.  
Aktualizováno dne: 12.02.2016
Penzion Kovářov
GPS: 48.6898549,14.1238160
Adresa: Kovářov č.p. 74, 38226 Frymburk
Telefon: +420 725 284 060

Zajímavá místa v okolí

Aquapark se nachází v areálu hotelu Wellness Frymburk. Areál disponuje bazénem s plaveckými draham...
Vítkův kámen - leží ve výšce 1035 m n.m., výrazný kopec porostlý smíšenými lesy. Na samotném vrcholu...
Turistické informace o regionu, internet, nabídka výletů, ubytovaání, informačních materiálů a upomí...