Kraj: Ústecký kraj | Okres: Ústí nad Labem | Město: Tisá | Lokalita: Tisá | Hora: Lužické hory a České Švýcarsko

Penzion a restaurace Na kovárně Tisá

č.p. 302, 40336 Tisá 0.54 km od centra Tisá
Kapacita 20 lůžek
Ubytování již od 350 Kč
Obecný Rodinný penzion se nachází v klidné části obce Tisá, v blízkosti skalního města a turistických a cyklistických tras.
Ubytování V I. podlaží budovy, 4 pokoje a 1 apartmá s kuchyní, o celkovém počtu 16 lůžek /s přistýlkami možno rozšířit kapacitu na 21 lůžek/. Všechny pokoje jsou vybaveny moderním nábytkem, zátěžovými koberci, el.vytápěním, vlastní koupelnou s WC, TV, satelitem a rádiem.
pokoj 400 - 450 Kč/noc
apartmá 500 Kč/ noc
děti 2 -15let  200 - 300Kč/ noc

Dítě do 2 let bez nároku na lůžko a stravu ZDARMA.

Lůžka 4 x dvou až pětilůžkové pokoje, pětilůžkové apartmá s kuchyní
Stravování Ve stylové restauraci /43 míst/ a salónku /20 míst/ nabízíme příjemné posezení, pořádání oslav a večírků. V restauraci je velkoformátový televizor se satelitním vysíláním.
V letním období lze využít pohoštění na zahrádce /28 míst/, kde jsou pro děti připraveny průlezky s klouzačkou, houpačkou, lanem na šplhání a lezeckou stěnkou.
Salonek je umístěn odděleně a je ideálním místem pro uzavřenou společnost, pořádání oslav, pracovních setkání, porad, svateb a pod.. Salonek je vybaven televizí se satelitním vysíláním, DVD přehrávačem a rádiem.
V přilehlé místnosti můžete využít PC s internetovým připojením /2GB/, všechny prostory restaurace, salonku a penzionu jsou pokryty WiFi sítí.
Další služby Společenská místnost s televizí, satelitem a rádiem. Zahrada s venkovním posezením s krbovým grilem a dětské hřiště.

Tenisové hřiště s profesionálním povrchem z umělé trávy LANO WIMBLEDON /možno použít i na odbíjenou, nohejbal a fotbal/ a sauna s fitness.

Parkování: na monitorovaném soukromém pozemku ve dvoře penzionu.
Volný čas Výchozí místo pro pískovcové lezení, turistiku, cyklistiku, lyžování, houbaření.

V okolí Tisé najdete celou řadu turistických cílů. Mezi nejznámější a nejzajímavější patří naučná stezka Tiskými stěnami v délce 2km. Dělí se na dva okruhy - Malé a Velké stěny. V malých stěnách najdeme 19, ve Velkých stěnách 56 číslovaných skalních útvarů s rozmanitými tvary a názvy. Oba okruhy jsou jednosměrné a jsou vyznačeny značkou naučné stezky. Na skalní náměstí, kde oba okruhy začínají, vás přivede červená turistickáznačka od kostela v Tisé.

Podrobného průvodce s popisy tras a skalních útvarů, lze zakoupit přímo na místě u pokladen ve skalách.

Mezi další turistické cíle v okolí patří Rájecké skály vzdálené od Tisé 3km, Ostrovské skály v romantickém údolí s přírodním koupalištěm /6km/, či rozhledna Děčínský Sněžník.

Cyklistika: V okolí Tisé vede celá řada cyklotras a to jak pro kola silniční, tak zejména pro kola horská a treková. Trasy vedou převážně po silničkách a cestách náhorních plošin místní krajiny, převážně s mírným převýšením. Avšak i zdatnější cyklisté zde najdou trasy dlouhé přes 30km s převýšením až 600m.

Mezi nejzajímavější cíle v okolí patří obce Rájec a Ostrov, rozhledna Děčínský Sněžník či vrchol Komáří Vížka v Krušných horách. Podrobné mapy okolí najdete na naší informační tabuli vedle budovy restaurace. Naši provozovnu najdete na cyklistické trase č. 23 /Děčín - Sněžník -TISÁ - Cínovec - Nové Město/.

Horolezectví: Severně od Ústí nad Labem se nacházejí pískovcové skalní oblasti Tisá, Rájec, Ostrov a Sněžník. V blízkém okolí je i rozsáhlá oblast Labské údolí. Stupně obtížnosti cest jsou uvedeny v pískovcové kvalifikaci.
Zimní aktivity Sjezdové lyžování: První středisko najdete v blízké Telnici, která je od Kovárny vzdálena 12 km. Středisko nabízí 5 vleků a 15 km sjezdových tratí různých obtížností, včetně černé sjezdovky na slalomovém svahu, nebo dětského vleku a sjezdovky pro malinké dětičky. Středisko využívá k zasněžování sněhová děla. Sjezdovky jsou denně upravovány rolbou.

Středisko Bouřňák u Teplic je vzdálené 25 km a nabízí 5 vleků a 20 km sjezdových tratí všech obtížností. Za pozornost stojí místní slalomový svah s černou sjezdovkou, kde každoročně probíhá závod v max. rychlosti. I zde najdeme dětský vlek a sjezdovku pro nejmenší lyžaře. Umělé zasněžování a úprava sjezdovek je samozřejmostí.

Lyžařský vlek a sjezdovku najdeme i přímo v obci Tisá. Vhodné zejména pro začínající lyžaře a děti. Středisko je známé domovskou atmosférou, nízkými cenami a lyžováním bez front a tlačenic.

Běžecké tratě najdeme v širokém okolí Tisé. Vedou romantickým prostředím místní přírody. Zavedou nás do rozsáhlých lesů a náhorních plošin i do míst s výhledy na pískovcové skály. Zdatní lyžaři mohou doběhnout až do skalních oblastí a vesniček Rájec a Ostrov nebo až na kamennou rozhlednu Sněžník. Na uvedené tratě se můžete napojit přímo od našeho penzionu. Tratě jsou barevně označeny, na křižovatkách jsou rozcestníky s mapou tratí a uvedenou vzdáleností. Po dohodě Vám zajistíme dopravu do jakéhokoliv místa vozidlem VW Multivan pro 6osob + řidič.
Aktualizováno dne: 25.11.2016
Penzion a restaurace Na kovárně Tisá
GPS: 50.7868493,14.0183090
Adresa: č.p. 302, 40336 Tisá
Telefon: +420 475 222 642
Mobil: +420 603 281 915

Zajímavá místa v okolí

Tiské stěny na okraji Labských pískovců jsou součástí rozsáhlé pískovcové tabule, která vznikla přib...
Na začátku 15. století byl u obce Blansko postaven hrad, který byl o století později přestavěn. Konc...
15 metrů vysoká kamenná rozhledna z roku 1933 stojí na severním okraji Ústí nad Labem. Je pojmenovan...