Kraj: Zlínský kraj | Okres: Vsetín | Město: Nový Hrozenkov | Lokalita: Nový Hrozenkov | Hora: Beskydy, Javorníky

Horský hotel Kohútka

č.p. 241, 75604 Nový Hrozenkov 5.34 km od centra Nový Hrozenkov
Kapacita 160 lůžek
Ubytování již od 300 Kč
Obecný Horský hotel Kohútka najdete v samém srdci Valašska na výrazném horském hřebeni pohoří Javorníků v nadmořské výšce 913m.
Ubytování Hotel Kohútka prošel kompletní rekonstrukcí, která výrazně proměnila její tvář. Součástí rekontrukce bylo i vybudování nových modeních pokojů. Každý pokoj je vybaven vlastním sociálním zařízením. Součástí standardního vybavení pokoje je televizor a připojení na internet. Zákazníkům dále nabízíme ubytování ve srubových chatkách umístěných hned vedle hotelu. Každý srub má 4 pokoje (6,5,3,2 lůžka), vlastní sociální zařízení (sprcha, WC) a elektrické vytápění. Chatky jsou vhodné jak pro rodinnou rekreaci tak i školy v přírodě a sportovní soustředění.
Ceny za osobu a noc Standardní
pokoj
Mezonetový
pokoj
Rodinný apartmán
(2 pokoje)
Rod.apart. s hydromasážní vanou(2pok.)
Dospělí 1 noc
se snídaní
760,- 790,- 860,- 950,-
2 a více nocí
se snídaní
660,- 690,- 760,- 850,-
3 a více nocí
s polopenzí
730,- 760,- 830,- 920,-
         
Děti 3-12 let 1 noc
se snídaní
490,- 550,-
2 a více nocí
se snídaní
390,- 450,-
3 a více nocí
s polopenzí
440,- 500,-
     
 
 • pobyty s plnou penzí a polopenzí pouze při ubytování 3 a více nocí
 • příjezd (check-in) od 15 hodin a odjezd (check out) do 10 hodin
 • pokoje rezervujeme od 16 hodin
 • pobyty s plnou penzí a polopenzí pouze při ubytování 3 a více nocí
 • pokud je na pokoji ubytována pouze jedna osoba, účtujeme příplatek 200,- Kč na den
 • při obsazení rodinného apartmá 204 jednou nebo dvěma osobami, cena za pokoj 2500,- Kč
 • při obsazení rodinného apartmá 201 jednou nebo dvěma osobami, cena za pokoj 2200,- Kč
 • děti do tří let, které nepožadují lůžko a stravu jsou našimi hosty zdarma
 • příplatek za využití lůžka navíc  200,- Kč na den
 • příplatek za osobu, která nepožaduje lůžko 200,- Kč na den
 • příplatek za pejska či jiného mazlíčka Kč 100,-/ den (pouze ve srubových chatách)
 • u vícelůžkových pokojů účtujeme pouze obsazená lůžka
 • místní poplatek za rekreační pobyt – 12,- Kč na den pro osoby 18-70 let není v ceně pobytu a  je splatný v hotovosti  při nástupu

Srubové chaty (v Kč) 

Ceny za osobu Srub 1-5 Srub 8
Dospělí 1 noc
se snídaní
430,- 480,-
2 a více nocí
se snídaní
380,- 430,-
3 a více nocí
s polopenzí
430,- 480,-
     
Dětí 3-12let 1 noc
se snídaní
330,- 370,-
2 a více nocí
se snídaní
290,- 330,-
3 a více nocí
s polopenzí
340,- 380,-

 

   

AKCE SENIORSKÝ POBYT

ubytování 5 dnů (4noci) s polopenzí - cena za pobyt pro osobu - Kč 2000,-

 

Netýká se víkendů a svátků.

Jednotlivé akce nelze sčítat.

Lůžka 8x 4 lůžkové pokoje,1x 3 lůžkový+přistýlka, 2x nadstandardní rodinný apartmán pro 3+2 osoby, 4x nadstandardní patrový pokoj 2+2 osoby+2 přistýlky, čtyřpokojové chatky (6, 5, 3 a 2 lůžkový pokoj)
Stravování Podáváme jak masité, tak bezmasé pokrmy a v nabídce jsou i tradiční valašská jídla z domácí kuchyně. Celý den je otevřena restaurace s barem. Z alkoholických a nealkoholických nápojů máme téměř vše na co si vzpomenete. Stravování je zajištěno ve dvou jídelnách přímo v hlavní chatě.
Další služby Rodinné a firemní akce: můžeme na vaše přání organizovat rodinné akce (hostiny, oslavy,svatby). Náš hotel nabízí ideální podmínky pro firemní akce (rauty, bankety, recepce, semináře, školení).

Parkování: ubytovaní hosté mají u nás parkování zdarma.
Volný čas Javorníky tvoří přirozenou hranici mezi Českou a Slovenskou republikou, leží ve Zlínském kraji v okrese Vsetín. Ve středisku se nachází velké množství sjezdových tratí nejen pro zdatné lyžaře, ale také pro začátečníky. Sjezdové tratě jsou pravidelně upravovány. V případě nedostatku sněhu jsou tratě uměle zasněžovány. Hřebenové túry Vám umožní výhled na Moravskoslezské Beskydy, Jeseníky, na Slovensku Malou a Velkou Fatru, Martinské hole a Kysuce.
Letní aktivity: po hřebeni, na kterém se nachází Kohútka, vede dlouhá turistická trasa, která je součástí Naučné stezky Javorníky - Družba. Na tu se pak napojuje přes 15 dalších stezek do údolí buď na českou, nebo slovenskou stranu. Je na výběr mnoho kombinací tras. Vydáte-li se do slovenské části Javorníků, narazíte na hluboké smrkové lesy, mezi kterými se krčí ty nejstarší horské drevěnicové osady, které kdysi obývali bačové a kopaničáři. I dnes zde můžete potkat s bačou se stádem ovcí.
Na české straně využijete pohodové stezky delšího charakteru vedoucí až do obce Nový Hrozenkov, kde se nachází muzeum malíře Antonína Strnadla. Východně od Nového Hrozenkova se rozkládá Karolinka s vodní nádrží, kde se lze koupat. V Karolince jsou také vyhlášené sklárny s podnikovou prodejnou a velká přehrada s pitnou vodou. Další obcí jsou Velké Karlovice (správní a kulturní centrum) s Valašským muzeem, ve kterém se můžete seznámit se zdejší kulturou. Dále je zde dostihová stáj Valencio a historický kostel zasvěcený Paně Marii Sněžné. Velké Karlovice jsou branou do další části Moravskoslezských Beskyd (Soláň, Horní Bečva, Bumbálka...)
Javorníky a jejich okolí nabízí výborné využití horských kol. Je zde mnoho rozličných terénů - hřebenovky, sjezdy, lesní i asfaltové cesty. Dá se jezdit jak v údolí, kolem starých vesnic, tak vysoko na táhlých hřebenech. Mít kolo je výhodou, když se chcete podívat hlouběji do slovenských Javorníků. Některým lidem tamní podhorská kultura může připadat jako jiný svět, odříznutý od všeho spěchu dnešních měst. Všichni nadšenci horské cykloturistiky, jste srdečně zváni k proježdění celých Beskyd!
Nejhezčí túra je hřebenovka z Kohútky na Velký Javorník, náročností vhodná i pro děti, ze které jsou krásné výhledy na Beskydy, Malou a Velkou Fatru, Martinské hole nebo Kysuce. Za příznivých podmínek jsou vidět i Tatry.
Zimní aktivity V zimním období můžete využít velké množství sjezdových tratí našeho SKI centra. Ve středisku se nachází velké množství sjezdových tratí nejen pro zdatné lyžaře, ale také pro začátečníky. Sjezdové tratě jsou pravidelně upravovány. V případě nedostatku sněhu jsou tratě uměle zasněžovány. Hřebenové túry Vám umožní výhled na Moravskoslezské Beskydy, Jeseníky, na Slovensku Malou a Velkou Fatru, Martinské hole a Kysuce. Vybavení a další služby: ski servis, půjčovna lyží (snowboard, sjezdařská i běžecká výzbroj), bufet Kohútka. SKI CENTRUM KOHÚTKA.
Doprava Jak nás najdete-automobilem: ze Vsetína pojedete na Velké Karlovice, v Novém Hrozenkově odbočíte vpravo na Vranču. Na konci údolí je parkoviště, u kterého začíná nová cesta vedoucí až na Kohútku. Doprava po nové cestě je řízena kyvadlově, dbejte pokynů obsluhy. V zimním období jsou nutné sněhové řetězy, bez nich vám nebude výjezd umožnen. Druhý příjezd je ze Slovenské strany. Ze Vsetína pojedete směr Horní Lideč - Púchov, hraniční přechod Střelná. Dále do obce Lúky, zde odbočte vlevo do Lazov pod Makytou, dále Čertova a Kohútku.
Vlakem + autobusem + pěšky + na kole: ze Vsetína pojedete vlakem do stanice Nový Hrozenkov a dále autobusem (nebo půjdete po modré značce - 6 km) na točnu autobusu ve Vranči. Z Vranče - konečná cca 3 km po modré a pak žluté turistické značce na Kohútku. Skibus jezdí denně kyvadlově cca 8:30-13:30 od semaforu u dolního parkoviště.
Aktualizováno dne: 10.11.2016
Horský hotel Kohútka
GPS: 49.2951961,18.2298752
Adresa: č.p. 241, 75604 Nový Hrozenkov
Telefon: +420 571 451 790
Fax: +420 571 451 790
Mobil: +420 601 521 471

Zajímavá místa v okolí

Volně přístupná dřevěná rozhledna na vrchu Miloňová (846 m.n.m.) nad Velkými Karlovicemi nabízí krás...
Kostel sv. Zdislavy patří do římskokatolické farnosti Hutisko. Stavba kostela začala v polovině roku...
Ve wellness centru najdete bazén s vodními atrakcemi (hydromasážní lehátka a sedátka, trysky, ..),ví...