Kraj: Jihomoravský kraj | Okres: Břeclav | Město: Tvrdonice | Lokalita: Tvrdonice

Penzion – Vinný sklep U Kosíků

Tabule č.p. 721/1, 69153 Tvrdonice 0.64 km od centra Tvrdonice
Kapacita 22 lůžek
Ubytování již od 300 Kč
Obecný Vinařství a rodinný pension rodiny Kosíkových je situován na klidném místě na okraji obce vedle vlastních vinic.
Ubytování Nabízíme Vám ubytování v klidném rodinném penzionu s kapacitou pro 25 osob, s dvojlůžkovými pokoji s vlastní sprchou, WC, BTV, sat, přípojkou k internetu.
Vybavení pokojů:
sociální zařízení – sprchový kout, WC, umyvadlo s teplou vodou
stolek, křeslo, skříň, lampička, TV/SAT,vysoušeč vlasu
2 a více nocí 432 Kč
1 noc 452 Kč
1osoba na dvoulůžkovém pokoji 582 Kč

V ceně je zahrnuto ubytování, snídaně a rekreační poplatek. 

Zdarma:

Úschova kol v areálu penzionu

Parkování aut v areálu penzionu 

Bezdrátové připojení k internetu v celém objektu

Slevy na děti, při dlouhodobém pobytu, skupinové slevy.

Lůžka 7 x 2 lůžkový pokoj
1 x 4 lužkový pokoj (oddělené ložnice)
1 x 1 lůžkový pokoj
1 x 3 lůžkový pokoj
Stravování snídaně, možnost objednání polopenze

Vinárna a vinný sklípek: na ploše 85m2 Vám nabízíme stylové posezení v naší nové vinárně o kapacitě až 50 osob.Vinárnu lze využívat pro konání společenských akcí, rautů, školení (pronájem školících místností), oslav a podobně.
V rámci programů nabízíme možnost řízených degustací v klasickém kvelbeném sklepě při bečkách s vyškoleným degustátorem, s výkladem o našich vínech, technologii výroby event. prohlídkou vinařství. Pro zájemce máme připraveny prohlídky našich vinohradů, které se nacházejí v nejbližším sousedství, s ukázkami prací dle daného ročního období a možnosti si je vyzkoušet osobně.
Další služby Po celou dobu je Vám k dispozici zahrada, úschovna kol, vinný sklípek s moravskými víny a parkoviště, beachvolejbalové hřiště i dráha na petanque, venkovní zastřešená terasa, zapůjčení grilu.
Volný čas Tvrdonice jsou centrem národopisného dění na Podluží. Vždy poslední květnovou sobotu a neděli se zde ve zvlášť upraveném areálu na konci vesnice konají Tvrdonské národopisné slavnosti Podluží v písni a tanci, na něž se sem spolu s lidovými muzikami sjíždí mládež i dospělí v tradičních lidových krojích, aby návštěvníkům slavností předvedli lidové písně, zvyky a obřady, ale i své umění ve zpěvu, cifrování, tanci a hudbě. Vedle strážnických slavností je to dnes druhý nejznámější folklorní festival na Moravě. Vedle toho v červnu probíhá v národopisném areálu také moravské finále přehlídky dechových hudeb Polka fest. Z Tvrdonic pocházel i významný lidový zpěvák Josef Severin, jehož písně rozdávaly radost posluchačům až do 12. března 1991, kdy zemřel a nato byl na tvrdonickém hřbitově pochován.

K přírodním zajímavostem patří přírodní rezervace Stibůrkovská jezera tvořená mozaikou zachovalých luk, mokřadů a lužního lesa chrání, v níž se vyskytuje řada vzácných a chráněných druhů rostlin a živočichů.

Komu by to nestačilo je zde možnost cykloturistiky – cyklostezky jsou velmi dobře značeny- v blízkosti se nacházejí pozůstatky Velké Moravy- vykopávky Mikulčice, krásný lužní prales Lanžhot-Soutok a je zde možnost napojení na Lednicko-valtický areál se známými památkami z období renesance, přírodou vápenců na Pálavě apod. V rámci sportovního vyžití se v obci nacházejí tenisové kurty.v 8 km vzdálením okresním městě je možnost koupání ve velmi dobře vybaveném bazénu a spousta dalších aktivit.
Doprava Autobusové spojení: 200 m - Tvrdonice
Vlakové spojení: 5 km – Lanžhot, Hrušky
Aktualizováno dne: 22.03.2017
Penzion – Vinný sklep U Kosíků
GPS: 48.766444,16.990482
Adresa: Tabule č.p. 721/1, 69153 Tvrdonice
Telefon: +420 519 338 048
Mobil: +420 608 760 954

Zajímavá místa v okolí

Břeclavské muzeum se skládá z několika výstavních prostor, v objektu muzea probíhají především krátk...
Lodní doprava Břeclav provozuje několik tras, mimo jiné i celoroční plavbu od veslařského areálu v B...