Kraj: Olomoucký kraj | Okres: Jeseník | Město: Zlaté Hory | Lokalita: Zlaté Hory | Hora: Jeseníky

SANATORIUM EDEL s.r.o.

Lázeňská č.p. 491, 79376 Zlaté Hory 1.36 km od centra Zlaté Hory
Kapacita 49 lůžek
Ubytování již od 170 Kč
Obecný Dětská léčebna respiračních nemocí Zlaté Hory se nachází na severním okraji podhůří Jeseníků, celý areál je položen na okraji lesního masivu Příčné hory v nadmořské výšce 410m.
Ubytování Nejen návštěvám našich pacientů nabízíme možnost ubytování v naší turistické ubytovně vzdálené cca 100 metrů od budovy léčebny. Ubytovna má kapacitu 49 lůžek v jedno, dvou, tří, čtyř a osmilůžkových pokojích se společným sociálním zařízením. Je vhodná i pro pořádání např.škol v přírodě, školních výletů, sportovních soustředění apod. Součástí ubytovny je společenská místnost a kuchyňka vybavená chladničkou a sporákem. Klientům ubytovny umožňujeme celodenní stravování v léčebně.
  Celoroční ceny
Osoba/ noc 170 Kč

Možnost poskytnutí slevy pro skupinové zájezdy při pobytu nad 7 nocí do výše 10% z ceny.

 

Rozšířený ceník
Lůžka 1 x 1 lůžkový, 1x 2 lůžkový, 4 x 3 lůžkový, 4 x 4 lůžkový, 1x 8 lůžkový, 1x 10 lůžkový pokoj
Stravování Možnost celodenního stravování (popř. polopenze) v jídelně léčebny vzdálené cca 100 m od ubytovny.
Další služby Během pobytu lze využívat naši tělocvičnu nebo sportovně relaxační areál s vířivkou a infrasaunou. V okolních rekreačních zařízeních jsou k dispozici otevřené i kryté tenisové dvorce, fotbalové a volejbalové hřiště, sauna.

Nabízíme Vám rovněž prohlídku podzemních prostor bývalého důlního díla, upraveného pro potřeby speleoterapie. Minimální počet návštěvníků je 20 osob. Objednávky zasílejte na uvedené kontakty.

ŠKOLA V PŘÍRODĚ
Díky čistému životnímu prostředí je naše lokalita vhodná k pořádání škol v přírodě, především pro děti z oblastí se znečištěným ovzduším. Případným zájemcům nabízíme ubytování v naší turistické ubytovně EDEL s kapacitou 49 lůžek a stravování v jídelně léčebny. Děti mohou využívat jak sportovní hřiště v blízkosti ubytovny, tak park léčebny se spoustou cvičebních a herních prvků. V případě nepříznivého počasí je možné si pronajmout tělocvičnu v léčebně.

KONGRESY A SPOLEČENSKÉ AKCE
Ke konání různých společenských akcí, kongresů, divadelních představení apod. nabízíme možnost pronájmu zrekonstruovaného společenského sálu. Na akce jsme schopni zajistit různé formy občerstvení.

VENKOVNÍ RELAXAČNÍ AREÁL
K relaxaci našich klientů a jejich nejbližších, ale i ostatním slouží v areálu léčebny vířivka (pro děti od 12 let) a infrasauna, v létě venkovní bazén. Objednávky do sauny a vířivky se přijímají v recepci, min. 1 den předem.

Cenník služeb relaxačního areálu:
- sauna: 100 Kč pro pacienty 150 Kč pro veřejnost,
- vířivka: 80 Kč pro pacienty a 100 Kč pro veřejnost,
- vacushape: 75 Kč pro pacienty a 100 Kč pro veřejnost.
Volný čas Současná kapacita léčebny je 170 lůžek pro děti ve věku 3-15 let (prakticky do ukončení školní docházky), ale po dohodě přijímáme i dorost do 18 let a děti mladší 3 let (v doprovodu rodičů). Naše zařízení je specializováno na léčbu opakovaných nemocí dýchacího ústrojí a má charakter odborného léčebného ústavu pro děti a dorost.

Aquacentrum - krytý bazén v České Vsi s celoročním provozem. Krytý bazén s masážními proudy v Lázních Jeseník, možnost zakoupení léčebných procedur. Městské koupaliště v Jeseníku, zatopené lomy v okolí. Cykloturistika, turistika, houbaření, sběr lesních plodů, zámky v Javorníku (Jánský Vrch), Velkých Losinách, kde je i ruční papírna s muzeem, termální koupaliště a lázně, vodní tvrz s muzeem hornin a drahokamů v Jeseníku, nově otevřené muzeum V. Priessnitze v Lázních Jeseník, auto-moto veterán muzeum 300 m od domu, v okolí jeskyně Na Pomezí a Na Špičáku, středisko Ramzová - v zimě kromě lyžování možnost jízdy na gumových člunech, v létě jízdy na horské autodráze, fit centrum, kluziště 200 m od domu, tenisové kurty v Jeseníku a v lázních. Taxi centrum Jeseník - Kdykoli – kamkoli. Vinárna - restaurace diskotéka Viola, možnost návštěvy přečerpávací elektrárny Dlouhé Stráně s vodní nádrží přímo na vrcholu hory, hraniční přechod do Polska 4 km.
Zimní aktivity Vhodné terény k jízdě na běžkách. Sjezdovka s lanovkou vzdálená cca 500 m od léčebny a terény s vleky v
Horním Údolí cca 7 km od Zlatých Hor.

Lyžařské vleky: nejbližší na okraji města Jeseník a další v sousedních obcích a lyžařských střediscích (Ramzová, Ostružná, Petříkov, Červenohorské sedlo, Miroslav atd.), dobré vlak. i autobus. spojení.
Doprava Autobusové spojení: 250 m od sanatoria
Vlakové spojení: 1 km od sanatoria
Aktualizováno dne: 08.12.2021
SANATORIUM EDEL s.r.o.
GPS: 50.2521388,17.3908630
Adresa: Lázeňská č.p. 491, 79376 Zlaté Hory
Telefon: +420 584 425 327; +420 584 425 328
Fax: +420 584 425 135

Zajímavá místa v okolí

Postupně se rozšiřující středověký hornický skanzen na řece Olešnici u Zlatých Hor vám v místě zvané...
Hrad, jeho dochované pozůstatky, se nachází na městem Zlaté hory a byl založen v polovině 13. stolet...
Rozhledna na Biskupské kupě - kamenná, 18 m vysoká rozhledna, nejstarší v Jeseníkách, postavená v r...