Kraj: kraj Vysočina | Okres: Jihlava | Město: Polná | Lokalita: Polná | Hora: Českomoravská vrchovina

Zámek Polná

Zámek č.p. 485, 58813 Polná 0.37 km od centra Polná
Kapacita 40 lůžek
Ubytování již od 200 Kč
Obecný Původně gotický hrad, byl koncem 16. století přestavěn na renesanční zámek, v jehož levém křídle se dnes nachází restaurace s ubytováním a dva koncertní sály (menší sál je součástí areálu LŠU). V pravém křídle v nově zrekonstruovaných prostorech, se nachází expozice Muzea Vysočiny (historické hodiny, lékárna, kupecký krám, Kunštátská síň).
Ubytování Dvou a třílůžkové pokoje hotelového typu, se sociálním zařízením v pokoji - kapacita 20 lůžek.
Dále ubytování pro méně náročné, vícelůžkové pokoje, sprcha v pokoji, WC na patře samostatně pro každý pokoj - kapacita 20 lůžek.
  Dle typu pokoje
Osoba/ noc 200 - 600 Kč

Slevy dle tel. dohody, slevy při dlouhodobém pobytu.

Lůžka 2 – 3 lůžkové pokoje
Stravování K dispozici je restaurace s celodenní nabídkou.
Další služby Koncertní sál: kvalitu služeb a profesionální přístup Vám zaručí naše dlouholetá praxe v oblasti kultury a pořádání společenských akcí - pořádání koncertů populární hudby (Lucie, Kabát, Uriah Heep, Nazareth apod.), zajišťování akcí na klíč (např. Ples České pošty, maturitní plesy středních škol a odborných učilišť apod.).

Nabízíme příjemný společenský sál s kapacitou až 600 osob, sestavení kulturního programu dle Vašeho přání, zprostředkujeme vystoupení umělců z řad známých osobností z kulturního a společenského života, předtančení, orchestry, varietní umělce, mažoretky, strip, akrobatický rokenrol, módní přehlídky apod., zajištění květinové výzdoby, květiny pro dámy, uvítací přípitek, zajistíme raut a veškeré jiné občerstvení dle Vašeho přání, možnost venkovního posezení a rožnění na zámeckém nádvoří.
Volný čas Polná, ležící na rozhraní Čech a Moravy v oblasti vymezené městy Žďár nad Sázavou, Havlíčkův Brod a Jihlava, vznikla v polovině 12. století a stala se strategickým místem a opěrným bodem. Vedly tudy po staletí hlavní obchodní i poselské trasy, z nichž nejvýznamnější byla tzv. Uherská cesta.

Panství bylo v držení významných šlechtických rodů a mnozí majitelé dosáhli důležitých postů v rámci českého státu a stáli po boku českých králů.

Dominantou města je monumentální stavba děkanského chrámu. Vnitřek chrámu tvoří původní baroko, obdiv budí vzácné varhany a nádherné nástropní štuky. V městě existovala celá staletí židovská komunita a dochoval se komplex židovských památek - hřbitov, ghetto a synagoga, která po rozsáhlé rekonstrukci slouží jako Regionální židovské muzeum. Polná má přibližně 5000 obyvatel a díky svému okolí s lesy a rybníky, stavebním památkám a zajímavým kulturně společenským akcím je příjemným místem pro rekreační pobyt.
Doprava Autobusové spojení: 50 m – Polná Zámek
Vlakové spojení: 5 km - Dobronín
Aktualizováno dne: 14.10.2016
Zámek Polná
GPS: 49.4871580,15.7141371
Adresa: Zámek č.p. 485, 58813 Polná
Telefon: +420 567 222 596; +420 567 212 528
Fax: +420 567 222 756

Zajímavá místa v okolí

Aquapark poskytuje celoroční aktivní odpočinek a relaxaci při koupání a plavání. Na ploše o rozloze ...
Zahrada se specializuje na chov kočkovitých šelem, plazů a především drápkatých opiček. S deseti dr...
Prohlídka ve třech podlažích, 0,5-13 metrů pod zemí. Po trase sou rozmístěny expozice o jihlavském s...