Apartmánový Dom Spiežovec

Mistríky č.p. 456, 97639 Donovaly km od centra Donovaly
Kapacita 20 lůžek
Ubytování již od 7 EUR
Obecný
Vybavenosť
· Každý apartmán je plne zariadený. Má vlastné sociálne zariadenie: WC a kúpeľňu so sprchovacím kútom. V predsieni apartmánu sa nachádza vešiaková stena s odkladacím priestorom a botníkom.

· Kuchyňa je plne vybavená kuchynským riadom. K dispozícií je elektrická dvojplatnička nad ktorou je digestor, mikrovlnná rúra a chladnička zabudovaná v barovom pulte, rýchlovarná kanvica a hriankovač.

· Obývacia časť začína barovým pultom s dvoma barovými stoličkami. Sedacia súprava je rohová, ktorá sa dá upraviť na dvojposteľ. V zadnej časti izby sa nachádza manželská dvojposteľ s úložným priestorom.

· Izba je vybavená toaletným stolíkom so zrkadlom, televízorom, rádiomagnetofónom s CD prehrávačom, skriňami a skrinkami na odkladanie vecí.

· Z obývacej časti východ na loggiu.

Služby:
- Reštaurácia
- Zimná reštaurácia
- Sauna
- Vonkajší krb
- Letná terasa
- Stolný tenis v objekte
Zimná sezóna  30.11. - 31.03.   64 EUR / apartmán / noc
   
 zľava v sezóne:  
 01.12. - 22.12   55 EUR / apartmán / noc
 09.01. - 23.01  
 Letná sezóna  29.06. - 02.09.   40 EUR / apartmán / noc
 
 Mimo sezóny  01.04. - 28.06., 03.09. - 29.11.   30 EUR / apartmán / noc
 
 Víkendový pobyt  3 dni / 2 noci  Zimná sezóna   70 EUR / apartmán / noc
 
 Letná sezóna   47 EUR / apartmán / noc
 
 Mimo sezóny   40 EUR / apartmán / noc
 
 Dvojdňový pobyt  2 dni / 1 noc     75 EUR / apartmán / noc
 
Cena jedného apartmánového bytu pre 4 osoby, s možnosťou ubytovania aj menšieho počtu osôb
Silvestrovský pobyt, Veľká noc — cena dohodou  
Všetky ceny sú s DPH


Speciální nabídka
V našom ubytovacom zariadení ponúkame na požiadanie ANTIALERGICKÉ POSTEĽNÉ OBLEČENIE, ktoré je určené pre alergikov ako aj pre bežných klientov.
Klient dostane vždy nové oblečenie, v ktorom nie sú žiadne pachy, čistiace prostriedky, dezinfekčné prostriedky,choroboplodné zárodky, roztoče a iné nedostatky.
Po skončení pobytu si klient posteľné oblečenie môže vziať domov, alebo ho naše zariadenie ekologicky zlikviduje.
našom ubytovacom zariadení ponúkame na požiadanie ANTIALERGICKÉ POSTEĽNÉ OBLEČENIE, ktoré je určené pre alergikov ako aj pre bežných klientov.
Klient dostane vždy nové oblečenie, v ktorom nie sú žiadne pachy, čistiace prostriedky, dezinfekčné prostriedky,choroboplodné zárodky, roztoče a iné nedostatky.
Po skončení pobytu si klient posteľné oblečenie môže vziať domov, alebo ho naše zariadenie ekologicky zlikviduje.
Lůžka Ponúkame Vám na prenájom 2 susediace 1-izbové apartmánové byty, každý pre 4 osoby
Stravování plne vybavená kuchynka
Volný čas
AD – Spiežovec sa nachádza v tichej časti Donovál. Situovaný je mimo hlavnú cestu, čo je ideálne pre rodiny s deťmi, ktoré sa môžu vyšantiť v blízkom okolí (lúka, les).
Vhodné aj pre starších ľudí, ktorý vyžadujú ticho a kľud.
Ideálna nadmorská výška pre astmatikov.

Súradnice AD Spiežovec: N48 52.430 E19 14.240 -
Súradnice GPS – odbočka z hlavnej cesty: N48 52.643 E19 13.973

Smerom z Banskej Bystrice cez hlavnú križovatku (na vrchole) prejsť rovno smerom na Ružomberok. Po 900 metroch odbočiť na 1 odbočke do prava pred autobusovou zástavkou. Po 300 metroch na Y križovatke odbočiť do prava. Po 300 metroch za prudkou pravotočivou zákrutou pokračovať priamo. Na nasledovných dvoch križovatkách odbočiť vždy do ľava a priamo prídete pred AD- Spiežovec.

Smerom z Ružomberku: Po vjazde do obce Donovaly, na druhej odbočke pri autobosuvej zástavka, ktorá sa nachádza na ľavej strane odbočiť do ľava – smer Mistríky. Po 300 metroch na Y križovatke odbočiť do prava. Po 300 metroch na križovatke typu T (za prudkou pravotočivou zákrutou) pokračovať priamo. Na nasledovných dvoch križovatkách odbočiť vždy do ľava a priamo prídete pred AD- Spiežovec.

Zima:
Donovaly sú jedno z najvýznamnejších lyžiarskych stredísk na Slovensku. Lyžiarske terény ponúkajú výborné lyžiarske podmienky pre všetky kategórie lyžiarov, od začiatočníkov až po vyznávačov adrenalínových svahov.
Dominantou tejto lyžiarskej lokality je trojsedačková lanovka na Novú Hoľu (1360 m.n.m.), ktorej dĺžka je 1325 m a kapacita prepravovaných osôb 1305 za hodinu. Okrem sedačkovej lanovky je pre milovníkov bieleho športu k dispozícii 14 vlekov o kapacite 10.050 prepravených osôb za hodinu V súčasnosti je na Donovaloch upravovaných 10 km zjazdoviek. Pripravenosť lyžiarskych tratí zabezpečuje tím odborne vyškolených pracovníkov na výkonných strojoch.
V roku 1998 bolo vybudované umelé zasnežovanie zjazdovky na Novú Hoľu a v roku 1999 aj zjazdoviek na Záhradišti, ktoré poskytujú výborné podmienky pre menej zdatných lyžiarov a labužníkov turistického lyžovania. V súčasnosti je umelo zasnežovaných 5 km zjazdoviek.
Veľmi zaujímavou atrakciou Donovalov je večerné lyžovanie pri umelom osvetlení, diskotéky na snehu, prírodné klzisko pri čerpacej stanici na Mišútoch, vozenie na psích záprahoch, paragliding, lety na tandeme a iné zábavné aktivity na snehu.
Donovaly sú aj výbornou príležitosťou pre bežecké lyžovanie s traťami až do 30 km. V spolupráci s horskou službou je možné v zime zabezpečiť aj výcvik horolezectva, skialpinizmus, vodcovskú činnosť pre vysokohorskú turistiku.
Neoddeliteľnou súčasťou zimných Donovál sú preteky psích záprahov. Radosť z pohybu zabezpečujú aj SKI servisy s kompletnými požičovňami lyžiarskej výstroje a lyžiarske školy.
Zimná sezóna na Donovaloch začína zvyčajne 1.decembra a končí začiatkom apríla. V marci sú ideálne podmienky na jarnú lyžovačku s prekrásnym výhľadom na zasneženú a slnkom zaliatu prírodu.

Leto:
V letnej sezóne je na Donovaloch k dispozícii množstvo turistických a cykloturistických trás a chodníkov pre zdatných, ale aj menej zdatných turistov. Na svoje si môžu prísť aj milovníci ticha a odpočinku, ktorí sa môžu pokochať pohľadmi na malebné prírodné zákutia. V spolupráci s horskou službou je možné zabezpečiť pre návštevníkov základné výcviky horolezectva a vodcovskú činnosť pre vysokohorskú turistiku. V lokalite Malinô Brdo (30 km) sa nachádzajú cvičné horolezecké skaly Haliny s takmer 70 cestami rôznej obtiažnosti.
Už tradične prebieha na Donovaloch škola paraglidingu. Nádhernú panorámu Donovál si môžu odvážni návštevníci pozrieť pri letoch na padákoch v tandeme. Menej odvážni sa môžu vyviesť trojsedačkovou lanovkou na Novú
Aktualizováno dne: 13.06.2013
Apartmánový Dom Spiežovec
GPS: 48.87403,19.237592
Adresa: Mistríky č.p. 456, 97639 Donovaly
Telefon: +421 484 142 212
Mobil: +421 905 400 128