Kraj: Olomoucký kraj | Okres: Jeseník | Město: Zlaté Hory | Lokalita: Zlaté Hory | Hora: Jeseníky

SANATORIUM EDEL s.r.o.

Lázeňská č.p. 491, 79376 Zlaté Hory 1.36 km od centra Zlaté Hory
Kapacita 46 lůžek
Ubytování již od 140 Kč
Obecný Dětská léčebna respiračních nemocí Zlaté Hory se nachází na severním okraji podhůří Jeseníků, celý areál je položen na okraji lesního masivu Příčné hory v nadmořské výšce 410m.
Ubytování Je zajištěno v jednopatrové budově, která je součástí Sanatoria EDEL s.r.o. – Dětská léčebna respiračních nemocí ve Zlatých Horách. Celková kapacita pro ubytování je 43 osob (možnost max.5 přistýlek). Ubytování poskytujeme převážně ve čtyřlůžkových pokojích se společným sociálním zařízením. V ubytovně je k dispozici společenská místnost a kuchyňka.
  Celoroční ceny
Osoba/ noc 140 Kč

Možnost poskytnutí slevy pro skupinové zájezdy při pobytu nad 7 nocí do výše 10% z ceny.

Lůžka 1x 2 lůžkový, 1x 3 lůžkový 5x 4 lůžkový, 1x 8 lůžkový, 1x 10 lůžkový pokoj + 5 přistýlek
Stravování Možnost celodenního stravování (popř. polopenze) v jídelně léčebny vzdálené cca 150 m od ubytovny.
Další služby Během pobytu lze využívat naši tělocvičnu nebo nově otevřený sportovně relaxační areál s vířivkou a infrasaunou. V okolních rekreačních zařízeních jsou k dispozici otevřené i kryté tenisové dvorce, fotbalové a volejbalové hřiště, sauna.

Nabízíme Vám rovněž ozdravný pobyt v mikroklimatu podzemních prostor bývalého důlního díla, upraveného pro potřeby speleoterapie. Cena tříhodinového léčebného pobytu vč.odborného doprovodu je 120,- Kč. Minimální počet návštěvníků je 20 osob. Objednávky zasílejte na uvedené kontakty.
Volný čas Současná kapacita léčebny je 170 lůžek pro děti ve věku 3-15 let (prakticky do ukončení školní docházky), ale po dohodě přijímáme i dorost do 18 let a děti mladší 3 let (v doprovodu rodičů). Naše zařízení je specializováno na léčbu opakovaných nemocí dýchacího ústrojí a má charakter odborného léčebného ústavu pro děti a dorost.

Aquacentrum - krytý bazén v České Vsi s celoročním provozem. Krytý bazén s masážními proudy v Lázních Jeseník, možnost zakoupení léčebných procedur. Městské koupaliště v Jeseníku, zatopené lomy v okolí. Cykloturistika, turistika, houbaření, sběr lesních plodů, zámky v Javorníku (Jánský Vrch), Velkých Losinách, kde je i ruční papírna s muzeem, termální koupaliště a lázně, vodní tvrz s muzeem hornin a drahokamů v Jeseníku, nově otevřené muzeum V. Priessnitze v Lázních Jeseník, auto-moto veterán muzeum 300 m od domu, v okolí jeskyně Na Pomezí a Na Špičáku, středisko Ramzová - v zimě kromě lyžování možnost jízdy na gumových člunech, v létě jízdy na horské autodráze, fit centrum, kluziště 200 m od domu, tenisové kurty v Jeseníku a v lázních. Taxi centrum Jeseník - Kdykoli – kamkoli. Vinárna - restaurace diskotéka Viola, možnost návštěvy přečerpávací elektrárny Dlouhé Stráně s vodní nádrží přímo na vrcholu hory, hraniční přechod do Polska 4 km.
Zimní aktivity Vhodné terény k jízdě na běžkách. Sjezdovka s lanovkou vzdálená cca 500 m od léčebny a terény s vleky v
Horním Údolí cca 7 km od Zlatých Hor.

Lyžařské vleky: nejbližší na okraji města Jeseník a další v sousedních obcích a lyžařských střediscích (Ramzová, Ostružná, Petříkov, Červenohorské sedlo, Miroslav atd.), dobré vlak. i autobus. spojení.
Doprava Autobusové spojení: 250 m od sanatoria
Vlakové spojení: 1 km od sanatoria
Aktualizováno dne: 09.11.2017
SANATORIUM EDEL s.r.o.
GPS: 50.2521388,17.3908630
Adresa: Lázeňská č.p. 491, 79376 Zlaté Hory
Telefon: +420 584 425 327; +420 584 425 328
Fax: +420 584 425 135

Zajímavá místa v okolí

Postupně se rozšiřující středověký hornický skanzen na řece Olešnici u Zlatých Hor vám v místě zvané...
Hrad, jeho dochované pozůstatky, se nachází na městem Zlaté hory a byl založen v polovině 13. stolet...
Rozhledna na Biskupské kupě - kamenná, 18 m vysoká rozhledna, nejstarší v Jeseníkách, postavená v r...