Kraj: Jihočeský kraj | Okres: Prachatice | Město: Vimperk | Lokalita: Vimperk | Hora: Šumava

Areál Barborka

Pivovarská č.p. 573, 38501 Vimperk 1.49 km od centra Vimperk
Kapacita 31 lůžek
Ubytování již od 200 Kč
Obecný AREÁL BARBORKA je umístěn cca 3km západně od města Vimperk na hranici CHKO Šumava. V areálu Barborka je připraveno ubytování ve dvou objektech, Chalupa a Srub.
Ubytování Chalupa - má v přízemí jídelnu s krbem, která zároveň slouží jako společenská místnost. Je vybavená sedací soupravou, TV + satelitem, Hifi soupravou, DVD přehrávačem a místem u stolu až pro 16 osob.
V přízemí se nachází i vybavená kuchyň určená pro vlastní přípravu stravy, předsíň, sociální zařízení a šatna. Z přízemí je vstup do horní centrální chodby, ze které se vstupuje do 4 samostatných pokojů, každý s vlastní koupelnou a WC. Pokoje jsou 1x 2 lůžka, 2x 2 + 2 lůžka na palandě a 1x4 lůžka. V přízemí je pokoj, ve kterém jsou tři lůžka.

Srub - Srub má v přízemí obývací prostor s krbovými kamny, který zároveň slouží jako společenská místnost- jídelna. K dispozici je 14 míst u stolu.
Na přízemí se nachází i plně vybavená kuchyň včetně ledničky a dostatku nádobí určená pro vlastní přípravu stravy, předsíň, sociální zařízení, šatna a jedna ložnice. Společenská místnost je vybavená satelitní TV, Hifi soupravou a DVD přehrávačem. Z přízemí je vstup do horního patra kde jsou dva čtyřlůžkové pokoje.
Cena v mimosezóně je stejná jako v hlavní sezóně.

Ceny ubytování formou pronájmu za týden a osobu:
Kalkulovaná cena na 1 osobu/den činí 250.-Kč.  
Celý objekt, do 12 osob včetně, 21.000 Kč + skutečná spotřeba energií. Za každou další osobu nad 12 osob, až do maximální kapacity 16 osob, 1500 Kč/ osoba/týden.
Na energie/TT a jako kauce se skládá vyúčtovatelná záloha 3000 Kč léto, 4000 Kč zima.   
Ceny platí jak pro letní, tak i zimní období. V zimním a topném období se do spotřebovaných energií započítává i vytápění.  
Pobyty kratší 1 týdne a za jednotlivé ložnice-pouze vyjímečně (ne celý objekt) jsou účtovány individuálně – sdělíme na požádání.  
Poplatky a příplatky:
Turistická taxa – 5 Kč dospělá osoba/den  

Silvestrovské pobyty: Při týdenním pobytu příplatek 100%, pobyty kratší 7 dnů kalkulujeme individuálně.

Lůžka Chalupa - 5 pokojů pro 17 osob.

Srub - 3 pokoje až pro 14 osob.
Stravování V obou objektech k dispozici vybavená kuchyně, nejbližší restaurace 300 m.
Další služby Víceúčelové hřiště, vyhřívaný (červen - září) bazén 8x4x1,5 m, otevřené ohniště, venkovní gril a krytý prostor pro přátelská posezení jsou společné prostory pro oba objekty. Areál Barborka je v létě ideální výchozí místo pro turistiku, cykloturistiku a sběr lesních plodů, v zimě pak na běžecké tratě a sjezdovky v blízkém okolí.

Vozidla ubytovaných parkují v areálu Barborka zdarma.
Volný čas Vimperk zámek (museum), značené cyklotrasy, turistické okruhy, běžkařské tratě, v blízkosti několik rybníků, ve městě stadion, venkovní bazén, tenisová hala, fitcentrum.Možnost kombinace vlakových/autobusových a pěších turistických výletů, např. na Boubín (Boubínský prales), Nové Údolí s výstupem německou stranou na Třístoličník, návrat po české straně, centrální část NP Šumava, (např. Kvildu), přehradní nádrž Lipno a mnoho dalších míst. Podrobné informace získáte v informační centru Vimperk (na horním náměstí).
Doprava Autobusové spojení: zastávka Vimperk, vzdálená 2 km
Vlakové spojení: zastávka Vimperk, vzdálená 3 km
Aktualizováno dne: 29.04.2016
Areál Barborka
GPS: 49.0553928,13.7646479
Adresa: Pivovarská č.p. 573, 38501 Vimperk
Mobil: +420 603 231 797

Zajímavá místa v okolí

Hrad založený kolem poloviny 13. století byl v 16.století přestavěn na zámek a později byl k němu př...
Město zřejmě vzniklo na Zlaté stezce, po které se do Čech dopravovala sůl. Je zde zámek, gotický kos...
TIC poskytuje informace o zajímavostech, dopravě, ubytování a kulturním i sportovním vyžití ve městě...